Fantasy nebo sci-fi? – knihovnická lekce pro páťáky

 

Čtvrteční  knihovnická lekce seznámila páťáky s dalšími literárními žánry: sci-fi a fantasy.

Děti společně s paní knihovnicí zjišťovaly, v čem si jsou oba žánry podobné a v čem se liší. Zatímco děj  sci-fi je často zasazen do vesmíru a  budoucnosti, fantasy užívá spíše magii či jiné nadpřirozené prvky, např. bájné bytosti,  často s vzhledem a chováním netypickým pro lidi. Oba žánry vycházejí z lidské fantazie.

Nakonec paní knihovnice dětem připomněla nejznámější díla sci-fi i fantasy. Pak zadala dvojicím různé úkoly – podle popisu zjistit, o jakou nadpřirozenou postavu se jedná, namalovat ji a s výsledkem své práce seznámit ostatní.

Paní ředitelce Janě Šimkové děkujeme za tradičně vzorně připravenou lekci.

(Eva Prouzová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...