Deváťáci na horolezecké stěně

Že nemůže být tělesná výchova pestrá, zajímavá a překvapující? Ale ano, může. Stačí mít jen podnikavého učitele, jako je třeba pan Matoušek na naší škole. Pro deváťáky zařídil lezení na horolezecké stěně! A tak se holky i kluci z 9. A vydali v úterý 7. prosince na celé odpoledne na ZŠ T.G.M. v Náchodě.

Pan učitel hned na úvod všechny překvapil svými horolezeckými schopnostmi. A pak už přišel na řadu jeden po druhém. Nejprve na jednoduchých trasách, ti odvážnější se pak vydali i na převisy. Všichni se snažili, jak jim síly stačily. Někdo vylezl jednou, někdo dvakrát a někdo i pětkrát. Jako nejčastější  lezce lze označit Andreu Šrytrovou, Jiřinu Hrůzovou, Terezu Hejcmanovou, Jakuba Kryla a Lukáše Borského. Ale užili si to naprosto všichni.

Velké poděkování panu učiteli za nevšední zážitek.

(Martin Dytrych)

Fotogalerie