Bramborová víkendovka aneb Za pokladem skřítka Bramboráčka

 
Ve dnech 15. a 16. října čekalo na třeťáky dobrodružství v podobě víkendovky. Tentokrát byla bramborová – putovalo se za pokladem skřítka Bramboráčka.
 
Paní učitelky pro děti připravily spoustu aktivit. Na interaktivní tabuli děti sledovaly video, jak se brambory pěstují a zhlédly prezentaci na téma brambory. V parku u školy si pak hrály na farmáře a jezdily s kolečkem plným brambor, házely bramborou na cíl, skákaly v pytlích, sázely brambory – k metám skládaly a nazpět zase sbíraly brambory.
 
A protože k večeři byly plánované brambory na loupačku, tak se soutěžilo o co nejrychleji oloupanou uvařenou bramboru. Také se soutěžilo o nejrychleji a nejlépe oškrábanou syrovou bramboru. Děti se naučily anglickou písničku „One potato, two potatoes…“ a vybarvovaly bramborové mandaly.
 
Na dobrou noc viděly večerníček „Jak jela mašinka pro brambory“. A bez stezky odvahy na závěr pátečního dne by to nebylo to správné spaní ve škole. V sobotu třeťáky po výborné sladké snídani od maminek čekala poslední soutěž, a to o nejrychleji nastrouhanou bramboru. Jako svačinka byla ochutnávka jednohubek s bramborovou pomazánkou a bramborové plátky pečené se solí a kmínem. Po obojím se slehla zem.
 
Za splněné úkoly a disciplíny získávaly děti kromě diplomů i indicie, které si zapisovaly do pamětní kartičky. Ty je nakonec dovedly na místo, kde byl skřítkův poklad schovaný. Brambor si třeťáci užili dosytosti všemi způsoby. Víkendovka se opravdu podařila!
 
(Veronika Prouzová)
 
 

Mohlo by se vám líbit...