Únikovka „Zachraňte Jeníčka a Mařenku“

V pátek 30. dubna si druháci užili čarodějnické online učení v převlecích. To ale nebylo všechno. Protože si přáli další únikovku s hledáním venku, jejich přání jsem jim splnila a vytvořila jsem ji na čarodějnické téma „Zachraňte Jeníčka a Mařenku“. První online část si většina dětí splnila hned na čarodějnice. Někteří podle získaných nápověd a mapy vyrazili s rodiči za úkoly venku hned v pátek, jiní se do toho pustili o víkendu. Bohužel již druhý den nám jedno stanoviště zničil neznámý záškodník… Přesto Jeníčka a Mařenku zachránilo 14 druháčků.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie druháků z únikovky

ZACHRAŇTE JENÍČKA A MAŘENKU I VY!    

Únikovka má dvě části – online a venkovní. Nejprve musíte splněním úkolů na počítači zjistit zaklínadlo. Tím odemknete zámek u klece, ve které vězní ježibaba v kleci Jeníčka. Během plnění první části online únikovky postupně získáte nápovědu a odemknutím prvního zámku i mapu, kam se vydat a kde hledat klíče pro druhou část. Vše si zapisujte. Ven se vydejte opravdu až po odemčení Jeníčka, jinak budete tápat. Počítejte s tím, že procházka s lovem klíčů je tak na 2 hodiny. Pokud venku nenajdete všechny klíče, nic hrozného se neděje. Jeníčka a Mařenku můžete zachránit i tak – u zámečků jsou potom případně nápovědy. Tak hurá na to!

Únikovka „Zachraňte Jeníčka a Mařenku“ – odkaz