Čápi na komíně v Bohuslavicích

 

Na komíně bývalé továrny v Bohuslavicích opět hnízdí čapí rodinka. A my se můžeme díky online HD kameře, která je umístěná v bezprostřední  blízkosti hnízda,  podívat čápům do obýváku. V současné době čápice Bohunka (s kroužkem na noze) už snesla čtyři vejce a společně s tátou Bohoušem se o ně vzorně starají, pravidelně je obracejí a střídají se v zahřívání. Kromě toho neustále zvelebují hnízdo. První čápátko by se podle odhadu mělo vylíhnout někdy počátkem května.

Kromě online přenosu si můžete prohlédnout i kratinká videa, např. snůšku prvního vajíčka, boj o hnízdo s jiným čápem, čápy ve sněhové vánici apod. Najdete je na této stránce na YouTube.

Na četné žádosti dětí uvádím na úvodní straně školního webu v levém sloupci dole odkaz na „přímý přenos z čapího hnízda“ na YouTube :-).

Čápi  inspirovali i naše druháčky. Při výtvarce postavili  komíny a na ně posadili vlastnoručně vyrobené kašírované a nabarvené čápy. Podívejte se, jak se jim to podařilo.


(Eva Prouzová)