Bruslařská odpoledne pro naše žáky

 

Málokdy začínám článek slovy: „Jsem nadšen!“ Ale tentokrát to sedí. Když jsem začal s organizací bruslení, nebyl jsem si vůbec jistý zájmem dětí. A ony mě velmi mile překvapily. Představte si, že jich s námi během dvou odpolední vyrazilo 75! Tak snad se jim už začíná stýskat po pohybu.

Odpoledne 15. února bylo vyhrazeno žákům 1. – 4. ročníku, ostatní s námi vyjeli o dva dny později. Nejprve jsme se vždy věnovali začátečníkům, kterých bylo celkem 17. S pomocí hrazdiček dělali velké pokroky a mnozí z nich to ke konci již zvládali bez nich.

Zimní stadion v Trutnově jsme si po oba dny zapůjčili jen pro sebe na 90 minut. Volné bruslení jsme střídali se soutěží o nejrychlejší bruslařku/nejrychlejšího bruslaře a s hrou na ovečky a vlka. Trénovali jsme také slalom. Doufám, že si to všichni účastníci užili podle svých představ.

Děkuji paním učitelkám Handlířové, Machačové a Prouzové a panu řediteli Zakouřilovi za skvělou spolupráci. Velké poděkování patří také dívkám z 9.A, konkrétně Terezce Hejcmanové, Domče Meierové a Andrejce Šrytrové, které nám výrazně pomohly s malými dětmi.

A překvapení na závěr. Z bruslení pro vás chystáme naši reportáž, tak se mrkněte.

 (Martin Dytrych)

Fotogalerie

Videoreportáž Blahovka TV