Mikulášský rej na 1. stupni

Malí i velcí andělé, čerti i Mikuláši v 1. B

Malí i velcí andělé, čerti i Mikuláši v 1. B

 

Pátek 3. prosince byl v naší škole trošku jiným vyučovacím dnem. Na návštěvu k nám zavítali Mikuláš, anděl a dva čerti. Během dopoledne obešla tato čtveřice všechny třídy prvního stupně. A čekalo je velké překvapení! Většina dětí totiž byla přestrojena právě za čerty nebo andílky.

Mikuláš je za to pochválil, ale zároveň vybalil čertovskou listinu hříchů. Všechny zlobivé děti dostaly metlou na zadek a navíc musely slíbit, že se polepší. Mikuláš s doprovodem si pak vyslechl básničky a písničky. Některé z nich roztančily čerty natolik, že to vypadalo jako na pekelské diskotéce. Čerti byli letos vůbec v dobré náladě, a tak si děti mohly zkusit i přeskočit metlu. No a třešničkou na pomyslném dortu byla odměna. Tu na pokyn Mikuláše rozdal dětem krásný andílek.

Tak děti, ať vaše sliby platí nejméně do příštího prosince!

(Martin Dytrych)

Fotogalerie