Páťáci poznávali památky Prahy

Ve čtvrtek 7. října jsme se vydali s pátými třídami na exkurzi do Prahy. Vlakem jsme vyrazili z Malých Svatoňovic. V Praze jsme vystoupili na hlavním nádraží a pěšky jsme došli přes Václavské náměstí do stanice metra Můstek. Odtud jsme se přepravili do stanice Malostranská a naše kroky dále směřovaly k Pražskému hradu.

Zde jsme se prošli po nádvoří a těšili jsme se, až uvidíme střídání hradní stráže. Schylovalo se k polednímu a my jsme zhlédli velké střídání stráže, které je vždy ve 12:00 hodin doprovázeno slavnostním ceremoniálem. Od hradu jsme se prošli k pražské Loretě.

Dalším bodem programu byla procházka po Karlově mostě. Minuli jsme Čertovku, sochu Bruncvíka a naše pohledy zamířily také na Národní divadlo, Pražský hrad,  Petřínskou rozhlednu, sochu Karla IV. a Karlovu univerzitu. Ručičky hodin se blížily k další celé, když naše početná skupina přicházela ke Staroměstskému náměstí. Počkali jsme si tedy na přehlídku sošek 12 apoštolů na Staroměstském orloji.

Cestou odtud jsme se zastavili v největším hračkářství Hamleys, kde většinu dětí nadchl tobogán. Po všech těchto zážitcích a zpáteční cestě do centra města jsme si dopřáli své oblíbené pochoutky v McDonaldu a KFC. Zbývalo dojít na nádraží a vydat se na cestu domů. Ve vlaku jsme si užili kupé.
V cíli na nás čekali rodiče, kterým jsme mohli vyprávět spoustu pěkných zážitků.

(Šárka Jánošíková)

Fotogalerie