Malujeme pohádku – seznámení prvňáčků s městskou knihovnou

Ve čtvrtek 7. října  jsme se s prvňáčky poprvé vydali do Městské knihovny v Úpici, kam nás pozvali na akci Malujeme pohádku. Paní knihovnice Jana Šimková nám ukázala dětské oddělení a seznámili jsme se s množstvím knih, které se zde nachází. Povídali jsme si o tom, jak se o knížky dobře starat, a co naopak knížky nemají rády. 

Pak nám paní knihovnice přečetla pohádku „Mašinka a Sněhožrout“  z knížky Nové pohádky o nezbedných mašinkách od Radka Adamce. Příběh byl o mašince Matyldě a Sněhožroutovi. My jsme pozorně poslouchali, a potom si zahráli na ilustrátory a nakreslili k příběhu obrázek. Naše obrázky budou v knihovně viset celý rok. 

Za krásné obrázky jsme si z knihovny odnesli krásný velký dort a druhý den jsme si na něm ve škole pochutnali místo svačinky.

(Hana Machačová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...