Naše škola se zúčastnila charitativního běhu

 
 
V sobotu 18. 9. se několik žáků a žákyň spolu s učiteli vydalo do Červeného Kostelce na Běh pro Hospic. Tento běžecký závod se koná každý rok a výtěžek jde na podporu Hospice Anežky České v Červeném Kostelci, který pečuje o nevyléčitelně nemocné s onkologickým onemocněním. Součástí tohoto běhu je i speciální host. Letos to byl Aleš Valenta, který v roce 2002 získal zlato v akrobatickém lyžování na Olympijských hrách v Salt Lake City.
 
Naši žáci se zúčastnili závodu na 2km, učitelé běželi trať 5 km. Všichni jsme přijeli natěšení a s dobrou náladou. Po počátečním rozkoukání jsme si vyzvedli startovní čísla a připnuli jsme si je na dresy. Potom už následovalo rozcvičení a samotný start závodu. I přes některé obavy, že to někdo neuběhne, se s tím všichni statečně poprali a doběhli do cíle. Nerozhodoval čas, ale pocit, že běžíme pro dobrou věc.
 
Myslím, že jsme si to všichni pěkně užili. Udělali jsme něco pro své tělo a pomohli. A jako památku máme fotky s olympijským vítězem. Děkuji všem zúčastněným a doufám, že tuhle sportovní akci zase zopakujeme.
 
(Eva Mertlíková)
 

Mohlo by se vám líbit...