Druháčci se dočkali pasování

  

Tak už jsme se konečně dočkali… Čeho? No přece pasování na čtenáře! Na jaře jsme vzhledem k uzavření škol byli nuceni tuto slavnostní událost odložit, a tak se druháčci dočkali pasování až ve čtvrtek 8. října 2020.  

Jenže nic není zadarmo. Nejprve si nás trošku vyzkoušela paní knihovnice. Povídali jsme si o knížkách, jak správně s nimi zacházet, rozřazovali jsme obrázky podle počátečních písmen, vymýšleli jsme zvířata na dané písmenko a každý z nás četl úryvek z pohádky, kterou nám pak paní knihovnice celou dočetla. Zvládli jsme to, někdo z nás na jedničku s hvězdičkou, někdo bude ještě muset trochu víc trénovat.

Pak jsme před písmenkovým králem Knihomolem zopakovali čtenářský slib, pěkně po rytířsku poklekli na jedno koleno a král nás poklepáním mečem na rameno pasoval na čtenáře. Ale to nebylo všechno. Dostali jsme pamětní list, řád čtenáře, spoustu dalších dárků a kdo z nás měl vyplněnou přihlášku, dostal průkazku do knihovny a mohl si hned nějakou knihu vypůjčit. Na to jsme se moc těšili a tak jsme se rozeběhli mezi regály plné knížek a tu svou první knížku si vybrali.

Dnešní den se nám moc líbil, za což děkujeme především paním knihovnicím, obzvláště paní Šimkové a také panu králi, který za námi vážil dalekou cestu ze svého písmenkového království.

Fotogalerie 2.A

Fotogalerie 2.B

 

Mohlo by se vám líbit...