V karanténě budou od středy 9. září další čtyři třídy

Vážení rodiče a žáci,
právě v tuto chvíli jsme se dozvěděli, že se počet pozitivních na covid-19 v naší škole zvýšil z jednoho případu na čtyři.
Tři pozitivní jsou z 9. A, která je již od pondělí v karanténě. Bohužel, pozitivní je i jejich třídní učitelka. Také ona je od pondělí v karanténě.
Vzhledem k tomu faktu však musí do karantény další čtyři třídy, a to již od zítřka, tedy středy 9. září.
Jedná se o  polovinu třídy 3. A a celé třídy 4. A, 7. A a 8. B.
Třídní učitelé vás, rodiče, ještě během dnešního dne obvolají.
Pro žáky zmíněných tříd bude, počínaje zítřkem, zavedena distanční výuka.
Toto řešení je nepříjemné jak pro vás, tak i pro nás.
Zvlášť s ohledem na to, že ani vy, ani my jsme nic nepodcenili a nezanedbali.
Rodiče ostatních žáků bych chtěl uklidnit. Jedná se jen o preventivní opatření.
Prostory, kde se vyskytovala 9. A, byly již pečlivě vydezinfikovány.
A zavedli jsme také mnoho dalších opatření, dokonce i nad hranicí požadavků hygieny (např. nošení roušek).
Současná situace není jednoduchá v celé Úpici. Počet případů zřejmě ještě asi poroste.
Zbývá tedy jen doufat, že se šíření koronaviru těmito opatřeními podaří dostat pod kontrolu a že už nám začnou přicházet jen ty dobré zprávy.
(Martin Zakouřil)