Úklid v lesoparku na Dlouhých Záhonech

úklid lesoparku na Dlouhých záhonech

Letošní jaro je v mnoha ohledech zvláštní. Mimo jiné v tom, že neproběhnou žádné akce typu „Den Země“, „Uklidíme Česko“ apod. To mě dovedlo k myšlence nabídnout pomoc našemu „pánu lesů“, tedy panu Effenberkovi.

A tak jsme se v úterý 28. dubna v dopoledních hodinách vydali pod jeho dohledem uklízet lesopark na Dlouhých Záhonech. Bylo nás, zaměstnanců ZŠ Bratří Čapků, čtrnáct. Většina ostatních se musela, bohužel, věnovat online výuce.

Ale i tak jsme odvedli velký kus práce! Odpadky, kterých bylo místy neskutečné množství, jsme naplnili 8 velkých pytlů! To by jeden nevěřil, co všechno lidé úmyslně „ztratí“ v lese. Myslím si, že se z toho mnohým z nás i chvílemi dělalo pěkně „šoufl“.

Proto opravdu ze srdce děkuji všem přítomným a samozřejmě i panu Effenberkovi za koordinaci celé akce. Všichni máte můj obdiv. Přeju si, abyste byli pro naše ostatní spoluobčany příkladem. 

 (Martin Dytrych)

 

 

Videoreportáž Televize JS