Prohlášení k žákům

Milí žáci,

od středy 11. března platí mimořádné opatření, na jehož základě vám byla zrušena výuka a zakázán vstup do školy. Máte tedy volno, ovšem ne prázdniny. Měli byste, spíš musíte, pracovat a studovat samostatně doma. My, učitelé Základní školy Bratří Čapků, se vám to budeme snažit ulehčit a zadávat vám úkoly tak, abyste je zvládli.

Už v tuto chvíli jsou na webových stránkách tříd prvního stupně a webových stránkách školy (v sekci domácí úkoly) některé práce, které vykonáte do úterý 17. března. Každou středu pak budete mít na těchto místech úkoly ze všech hlavních předmětů, které vždy vypracujete do následujícího úterý, a to až do odvolání mimořádných opatření. Pracujte pečlivě. Ne kvůli tomu, že to po vašem příchodu do školy budeme kontrolovat, ale kvůli sobě. Vás, rodiče pak prosím, abyste v tomto směru na děti důsledně dohlédli.

Zároveň se nechci setkat s výmluvou typu: „Já nevěděl/-a.“  Proto vás všechny, kteří toto čtete, žádám, abyste výše uvedené informace předali dále. Také nechci slyšet výmluvu: „My nemáme internet.“ V dnešní době by to byla rarita. Ale kdyby přece, poproste své kamarády, popřípadě zajděte do místní knihovny, samozřejmě v otvírací době. S paní vedoucí je to projednáno. Doufám, ne to není to pravé slovo, věřím, že to společně zvládneme.

Hlavní je si uvědomit, že teď není doba na sobectví, frajeřinu a kritiku opatření. Nastal čas, kdy bychom měli vše respektovat a snažit se o pomoc druhým.

Přeji vám klid, pohodu a hlavně zdraví jak vám, tak vašim blízkým.

Mějte se fajn.

(Martin Dytrych)

Mohlo by se vám líbit...