Okrskové kolo ve šplhu – 2. stupeň – opět bronz!

Co se týče sportu, rok 2020 jsme zahájili s lehce opožděným termínem okrskového kola ve šplhu, a to ve středu 4. 3., konaným ve Rtyni v Podkrkonoší. Soutěže se zúčastnilo 29 nejlepších „šplhačů a šplhaček“ naší školy a v konkurenci dalších 4 škol úpického okrsku nás bylo rozhodně vidět. A předvedly se hlavně dívky, které se dokázaly v každé kategorii umístit na nejvyšších příčkách, jednou i ve dvojnásobném zastoupení.

V nejmladší kategorii ročníku 2008 se v jednotlivcích na 3. místě umístila Míša Ludvíková, a aby toho nebylo málo, triumf přidala i Káťa Šrytrová, která svým skvělým výkonem dokázala v této kategorii zvítězit. O další umístění se v kategorii 2007 postarala Kristýna Křížková svým 3. místem, dále v kategorii o rok starších dívek Marina Zajacová, která si vyšplhala pro 2. místo. V kategorii 2005 nám zajistila krásné 2. místo Eliška Grossmannová a v nejstarších dívkách zabojovala a blýskla se i Andrea Zárubová svým 3. místem.

Naši chlapci statečně bojovali, avšak v nadupané konkurenci závodníků z ostatních škol se dokázal viditelně prosadit jen téměř celoročně zraněný Kuba Kryl, který svým raketovým tempem převálcoval všechny svoje soupeře a v kategorii 2007 zvítězil. Perfektním výkonem a k tomu vybojovanou 3. příčkou se v nejstarší kategorii chlapců předvedl David Balog, kterému se konečně povedlo probojovat v soutěžích na stupně vítězů.

Díky osminásobnému zastoupení našich závodníků na nejvyšších příčkách, ale i díky dobrým výkonům ostatních žáků jsme celkově obsadili pěknou 3. příčku.

Dík tedy patří všem žákům na projevenou bojovnost a ochotu reprezentovat školu a dobré chování na akci školy.

(Blanka Hozová)

 Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...