Ukázkové vyučování v MtŠ Suchovršice a Libňatov

Návštěva u suchovršických předškoláčků

Návštěva u suchovršických předškoláčků

 

Je to až k neuvěření, jak ten čas letí. Nedávno do prvních tříd nastoupili noví žáčci a nás v brzké době čeká další zápis budoucích prvňáčků. A to je nejvyšší čas přesvědčit se, jak se na školu děti připravují se svými učitelkami ve školkách.

Proto jsem v úterý 25. února zavítala do suchovršické školky a hned ve čtvrtek 27. února mezi předškoláky libňatovské. Společně s dětmi i jejich rodiči jsme si zpříjemnili odpoledne plné písmenek, čísel a zábavy. 
Děti mě přesvědčily, že se na školu připravují svědomitě, vždyť už nyní rozpoznají některá písmena, určí počáteční písmena ve slovech, umí roztleskat své jméno na slabiky, poradí si s čísly, zvládnou je přiřadit ke správnému počtu puntíků, orientují se mezi geometrickými tvary.

Budoucí prvňáčky bych chtěla moc pochválit a popřát jim hodně štěstí u zápisu i v jejich dalším předškolním objevování. Pochvala samozřejmě patří i jejich „školkovským“ učitelkám za zodpovědný přístup jak k dětem, tak i k předškolním činnostem.
(Radka Řeháková)

Fotografie ze suchovršické školky

Fotografie z MtŠ Libňatov

Mohlo by se vám líbit...