Bruslařské odpoledne pro žáky 1.–3. ročníku

Středeční odpoledne 19. února jsme si vyhradili na sport. Bruslit s námi na ledovou plochu Zimního stadionu v Trutnově vyrazilo 23 prvňáků, druháků a třeťáků. To odpovídá 22,5% žáků těchto ročníků. Ano, mohlo by jich být víc, ale v současné době v podstatě jásáme za každé dítě, které se chce „hýbat“.

A jak to probíhalo přímo na stadionu? Zatímco si „zkušení“ bruslaři na začátku volně bruslili, my jsme se věnovali osmi začátečníkům. Ukazovali jsme jim, jak se správně bruslí a vybavili je pomůckami (praktickými hrazdičkami) pro další část bruslení. Vzhledem k tomu, že jsme měli ledovou plochu pronajatou na devadesát minut, stihli jsme toho samozřejmě mnohem víc. Namátkově třeba slalom mezi kuželi nebo hodně oblíbenou hru na ovečky a vlka.

Doufáme, že děti byly spokojené a pojednou s námi v listopadu znovu.

Děkujeme učitelkám z prvního stupně a děvčatům z 8. A za pomoc při organizaci této akce.
(Martin Dytrych, Martin Zakouřil)

Fotogalerie – žáci 1.-3. ročníku

Videoreportáž Blahovka TV

Mohlo by se vám líbit...