Školní kolo dějepisné olympiády

Spolu s měsícem listopadem jsme uzavřeli i školní kolo dějepisné olympiády, jež byla letos zaměřena na téma „Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)“.

Soutěžící se museli vypořádat s rozklíčováním řady významných osobností i událostí tohoto období, z nichž nejvýznamnější byly zejména první světová válka a vznik Československa. Řešitelé pracovali s různými typy úloh – hledali ukrytá jména, popisovali fotografie, vybírali správné možnosti, doplňovali pojmy a evropské velmoci, posuzovali správnost tvrzení, pracovali s mapou, úryvky z dobových textů i beletrie.

Letošní ročník již počtvrté v řadě suverénně ovládla Adélka Roženská z 9.A. Její rekordní čtvrté „zlato“ je tím posledním, které na naší škole mohla získat, neboť za několik měsíců nastoupí na střední školu. Druhé místo obsadil Jakub Černý z 8.A. Stříbrnou pozici získal i loni a jako budoucí deváťák je silným kandidátem na vítěze příštího ročníku. Bronzová příčka patřila  Andrejce Zárubové z 9.A. Smolnou zapomnětlivostí a pozdním odevzdáním práce se o ni bohužel připravila Bára Růžičková ze 7.B.

Zvláštní pochvalu si zaslouží děvčata ze 6. B, která si na účast troufla i přes fakt, že s dějepisem teprve začínají a letošní téma je jejich učivu hodně vzdálené. Velmi pěkný a pro budoucí ročníky slibný výkon předvedla Adriana Davidová.

Nejlepší soutěžící byli odměněni drobnými cenami a plusovými body, všichni žáci, kteří získali alespoň polovinu bodů (tj. 33), obdrželi jedničku do předmětu dějepis a ostatní alespoň „pluska“ za projevenou aktivitu.

Všem řešitelům děkuji za účast a aktivitu, letos o to více, že žáků ochotných vystoupit ze své komfortní zóny a udělat něco navíc proti minulým ročníkům ubylo.

(Renata Kafková)

Dějepisná olympiáda 2019-20 - výsledky
Dějepisná olympiáda 2019-20 - výsledky (147 zobrazení)
Datum: 5. 12. 2019
Velikost: 500 KB – pdf