Prvňáčci soutěžili O krále pohádkového světa

Naši prvňáčci se ve dnech 16. – 19. prosince se v rámci projektu Pohádka vydali na cestu do pohádkového světa. Hned na začátek na ně čekalo překvapení. Vydali se totiž do loutkového divadla. Tam se dozvěděli, jaký je rozdíl mezi javajkou, maňáskem a marionetou a zhlédli veselou pohádku „O pejskovi, který neuměl štěkat“. Úpickým loutkářům patří velký dík za jejich čas, který našim dětem věnovali!

A pak už mohli prvňáčci začít soutěžit „O krále pohádkového světa“. Za správné odpovědi a za plnění různých úkolů sbírali razítka – malé královské koruny. A co všechno dělali? Ukazovali si pohádkové knížky, vyplňovali pohádkový pracovní sešit, doplňovali pohádkové dvojice, luštili pohádkový kvíz, poznávali písničky z pohádek a večerníčků. Ve skupinkách skládali pohádkové puzzle a zahráli si na Popelky a třídili hrách a čočku. V 1.B děti dokonce zdobily perníčky a snažili se namalovat nejkrásnější perníček na perníkovou chaloupku. 

Poslední pohádkový den čekalo děti ještě jedno překvapení – vydali se podívat do vánočně vyzdobené Dřevěnky. Pak už následovalo vyhodnocení pohádkového soutěžení.  Kdo nakonec získal nejvíc korunek? V 1. A se stal králem Šimon Kuťák a v 1. B byla královnou Matylda Maravaud.

Snad si děti těch pár pohádkových předvánočních dnů užily a budou se těšit na další netradiční vyučování.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 1.A

Fotogalerie 1.B

Zdobení perníčků na perníkovou chaloupku v 1.B

Vánoční Dřevěnka 1.A + 1.B

 

Mohlo by se vám líbit...