Andělský den

Mikuláš se svým doprovodem

Mikuláš, andělé a čerti nechodí jen večer! Ve čtvrtek 5. prosince se o tom mohly přesvědčit třídy našeho prvního stupně. V průběhu dopoledne k nim do každé zavítala jedna ze dvou skupin. Mikulášové byli vážní, andělé hodní a čerti? No, přiznejme si, že jsme letos „objednali“ i ty trochu ostřejší. Zřejmě si to někteří „zlobivci“ zasloužili.

Na postupu se však dohromady nic nezměnilo. Mikuláš se na úvod zeptal, jak se děti chovají a jak si plní své povinnosti. Nepořádné a zlobivé děti, napsané na čertovské listině, pak předal čertům. Vykoupit se z jejich moci, znamenalo přeskočit metlu, přednést básničku či zazpívat písničku. Nakonec to dopadlo tak, že si čerti do pekla nikoho neodnesli. Někteří však měli hodně namále a naslibovali možná i nemožné.

Potom už přišli na řadu andílci, kteří rozdali dětem drobné dárečky. Některé třídy se s Mikulášem a jeho doprovodem rozloučili společnou písničkou.

Milé děti, návštěva z dnešního dne vás bude sledovat po celý rok! Tak, ať splníte své sliby!

(Martin Dytrych)

P.S.: Velké poděkování všem žákům 9.A, kteří měli dnešní akci na starosti.

Videoreportáž  Blahovka TV