Deset centimetrů od zlata – halová kopaná

V pondělí 9. prosince se konalo okrskové kolo v halové kopané žáků 1. stupně. Do Malých Svatoňovic jsme s kluky vyjeli obhájit loňské 2. místo, ale popravdě jsme doufali v příčku nejvyšší.
Začali jsme na podtrženou jedničku. Domácí mužstvo jsme smetli 8 : 0, výběr ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší pak 6 : 0. Co víc si na úvod přát. Téměř od začátku už také bylo jasné, že se o 1. místo utkáme s lánským mužstvem. Proto jsme šetřily síly našich nejlepších hráčů.

Zhruba o půl jedenácté to vypuklo. Byla to bitva se vším všudy. Bohužel smolná pro nás. Na vyložené šance to bylo 3 : 3, lánští však na rozdíl od nás jednu proměnili. Ta naše největší skončila zhruba minutu před koncem na tyči. Vzhledem k tomu, že remíza by nám stačila k celkovému vítězství, tak nás těch pět, možná deset centimetrů stálo 1. místo.

Děkuji všem našim hráčům za bezproblémové chování a výbornou reprezentaci naší školy.
Třeba to vyjde příští rok.
(Martin Dytrych)

Přehled našich zápasů:
ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Malé Svatoňovice 8 : 0
naši střelci: Balog 3, Říha 2, Hejcman, Hofman a Kulda po 1

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ a ZUŠ Rtyně v Podkrkonoší 6 : 0
naši střelci: Říha 3, Hofman 2, Hejcman

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Úpice – Lány 0 : 1

Naše sestava:
Eugen Balog, Matěj Boháč (brankář – vynikající v zápase se ZŠ Úpice – Lány), Martin Hejcman, Matěj Hofman, Matěj Kulda, Matěj Říha (náš nejlepší hráč a autor 5 gólů), Jáchym Sobotka