Basketbalové stříbro chlapcům i dívkám

Stříbrné družstvo chlapců

STŘÍBRNÉ DOPOLEDNE PRO KLUKY

Čtvrtek 12. 12. 2019 patřil okrskovému kolu v basketbalu, který se odehrával u nás v tělocvičně, tedy na domácí půdě. Jelikož jsme minulý rok skončili pouze o jeden jediný koš na druhém místě, naše myšlenky letos stoupaly na pozici nejvyšší.

V prvním zápase celého turnaje se setkaly dva nejlepší týmy minulého roku, a to naši chlapci a družstvo ze ZŠ Lány. Hned na úvod turnaje tedy došlo na lámání chleba. V tomto zápase oproti minulému roku nepadlo tolik košů, možná kvůli propracovanější obraně obou družstev, ale i spoustě neproměněných šancí, to ale zásadně přidávalo na dramatičnosti průběhu celého zápasu. Vysokým tempem a pěknou souhrou to naši kluci nakonec vytáhli na remízu 4:4, za kterou jsme v závěru byli velmi rádi.  Druhý zápas proti ZŠ Malé Svatoňovice nám v prvním poločase nic nenapověděl, protože skončil bez košů. Až v tom druhém naši kluci začali skórovat, soupeři nedovolili vstřelit ani jeden koš a jasným výsledkem 12:0 ho doslova převálcovali. Ve třetím zápase proti Gymnáziu Úpice se nedělo nic dramatického, kluci si to pohlídali a výhrou 5:3 si přidali do tabulky další body.

Do posledního zápasu jsme díky předběžných propočtům nastupovali s tím, že bychom potřebovali nejen zvítězit, ale přidat i vyšší počet košů z hlediska možného shodného počtu bodů ze ZŠ Lány.  K závěrečnému zápasu jsme tak vyzvali žáky ze ZŠ Rtyně v Podkrkonoší. V prvním poločase byla hra obou družstev velmi vyrovnaná, až v tom druhém se naši probrali a odskočili dvěma koši. Za stavu 8:4 jsme si tak mysleli, že už máme vyhráno. Avšak současně se zazněním závěrečného klaksonu trefil hráč soupeře víc jak z půlky hřiště neuvěřitelný koš za 3 body, díky bohu pro nás i tak těsné vítězství 8:7 a další body.  Se třemi výhrami a jednou remízou jsme tak napjatě čekali na poslední klíčový zápas turnaje. Bohužel pro nás i v tomto zápase dokázali žáci ze ZŠ Lány nad posledním soupeřem zvítězit a přidat mu i pěknou porci košů. Naše obavy se tedy naplnily. Jelikož došlo k rovnosti bodů, o konečném pořadí tak rozhodovalo skóre obou týmů a v něm nás o pár košů žáci Lán poslali na druhou příčku.

Takže co dodat? Loni jsme byli k  vítězství o krok, letos už jen o malý krůček. Každopádně velká pochvala patří všem chlapcům za super hru, zodpovědný přístup k reprezentaci školy a dobré chování.

Školu reprezentovali: Balog David, Banýr Vojtěch, Fabián Pavel, Ferenc Petr, Hofman Lukáš, Hruška Petr, Špringer Adam, Trdlikát Lukáš
(Blanka Hozová)

ANI DÍVKY NEZŮSTALY ODPOLEDNE POZADU

Odpolední basketbalové klání pěti dívčích družstev skončilo pro naše děvčata naprosto famózně. Strach z utkání a občasné proslovy: ,,Paní učitelko, vždyť já to neumím. Paní učitelko, co to teď rozhodčí pískal? Proč motá těma rukama? Kde mám hrát – v “bedně“! Cože, kde to je?…“ Prostě veselo nejen na lavičce, ale i po vyhlášení výsledků = NÁDHERNÉ DRUHÉ MÍSTO!!!

Děvčata bojovala jak správné lvice a druhé místo si naprosto zasloužila, neboť s vítězkami (Rtyně v Podk.), které ostatním nastřílely 22, 14, 18 bodů, jsme uhrály skóre 2 : 6. Všem děvčatům patří poděkování za skvělý výkon a vzornou reprezentaci naší školy.

Děkujeme i našim divákům (žákům), kteří skandováním „Blahovka do toho!“ hnali děvčata k výkonům a výsledkům, kterým snad ani ve snu nevěřily?! Ale jak je vidno, děvčata – sny se dají plnit, a to je dobře! Děkujeme!

(Alena Stejskalová)

Výsledky jednotlivých zápasů:

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Lány – 8 : 2
ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Malé Svatoňovice – 6 : 0
ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Gymnázium Úpice – 6 : 3
ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Rtyně v Podkrkonoší – 2 : 6

Školu reprezentovaly:
Eliška Grossmanová, Agáta Hebká, Michaela Horáková, Andrea Zárubová, Tereza Zárubová, Pytlíková Anna, Sabina Kubasová, Karolína Řeháková, Nela Špringerová, Veronika Žďárská

Stříbrné družstvo dívek

Basketbal - tabulky
Basketbal - tabulky (133 zobrazení)
Datum: 13. 12. 2019
Velikost: 76 KB – pdf

Fotogalerie