Smolný den naší florbalové reprezentace

V pátek 15. listopadu jsme se staršími dívkami vyrazili na okresní finále ve florbalu. Kromě nás se do něho sítem kvalifikací prodrala ještě mužstva ZŠ R. Frimla Trutnov, ZŠ Mládežnická Trutnov, ZŠ náměstí Míru Vrchlabí, ZŠ K. Klíče Hostinné, ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové nad Labem, Gymnázium Dvůr Králové nad Labem a ZŠ Bernartice.

Naše holky byly sice trochu nervózní, ale zároveň odhodlané podat co nejlepší výkony. Jenže tentokrát při nás, bohužel, nestáli florbaloví bozi, či co. Zřejmě jsme jim autobusem ujeli…

Naše skupina byla velmi vyrovnaná a každý náš zápas v ní byl velkým bojem. Holky se do toho „zakously“ už od prvního zápasu. Se ZŠ R. Frimla Trutnov jsme měli dost šancí, abychom dohráli zápas naprosto v klidu. Jenže, nějak nám to tam nepadalo. Zápas tudíž skončil bezbrankovou remízou.

Smůla se nám, bohužel, lepila na paty i dál. Ve druhém zápase jsme podlehli Gymnáziu Dvůr nad Labem 1 : 2, když jsme si jeden ze dvou gólů dali sami. Jak se později ukázalo, nebýt tohoto vlastního gólu, postoupili bychom dál. A to i jen se dvěma remízami. Tak byla naše skupina vyrovnaná! Mám snad ještě připomínat, že jsme zase měli spoustu šancí?

V posledním zápase s Hostinným nám šlo o vše. Až do dvanácté minuty byl stav 0 : 0. Pak jsme začali víc myslet na útok, neboť jsme potřebovali vyhrát. Z jednoho víceméně ojedinělého závaru jsme si opět dali takový napůl vlastní gól a prohráli nakonec 0 : 1.

To znamenalo, že ze skupiny tentokrát nepostoupíme. Nic nemrzí víc, když víte, že jste hráli skvěle. Dozadu úžasný výkon, brankářky výborné, i kombinace vepředu ok, jen nám tam ty góly nepadaly.

Gratuluji dnes lepším mužstvům a děkuji našim holkám za skvělou reprezentaci. Jen škoda, že se nám tak trochu vypařil ten sen o finále…

(Martin Dytrych)

Výsledky jednotlivých zápasů:

ZŠ Bratří Čapků – ZŠ R. Frimla Trutnov 0 : 0
ZŠ Bratří Čapků – Gymnázium Dvůr Králové nad Labem 1 : 2 (naše branka: Grossmannová)
ZŠ Bratří Čapků – ZŠ Karla Klíče Hostinné 0 : 1

Složení mužstva:

Eliška Grossmannová, Agáta Hebká, Michaela Horáková, Sabina Kubasová, Natálie Ludvíková, Kamila Oborníková, Barbora Peterová, Karolína Řeháková, Nela Špringerová, Marina Zajacová, Veronika Žďárská

Mohlo by se vám líbit...