Návštěva předškoláčků z MŠ Veselka

Ve středu 20. listopadu navštívili naše první třídy předškoláčci ze školky na Veselce. Přišli si vyzkoušet některé z činností, které už školáci bez problémů zvládají, a zažít si s nimi to pravé vyučování. Nejprve si prohlédli třídu a prvňáčci jim řekli, co všechno se ve škole učí, a ukázali jim své sešity a pomůcky. A pak už jsme se pustili do „učení“. 

Pojmenovávali jsme obrázky, roztleskávali je na slabiky a určovali počáteční hlásku. Počítali jsme do pěti – k číslům jsme přiřazovali správný počet puntíků. Potom jsme procvičili sluch a zvedali kartičky s puntíky podle počtu ťuknutí. Pojmenovávali jsme geometrické tvary a také jsme si podle nich trochu zacvičili. Děti si také vyzkoušely práci s interaktivní tabulí.

Snad se předškoláčkům u nás ve škole líbilo a na jaře se nebudou bát přijít k zápisu do 1. třídy.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie

 

Mohlo by se vám líbit...