Bruslařská odpoledne pro žáky 1.-8. ročníku

odpolední bruslení

Ve středu 20. listopadu se dočkali bruslení  naši nejmenší. Na ledovou plochu Zimního stadionu v Trutnově s námi vyrazilo 30 prvňáků, druháků a třeťáků.

Zkušení bruslaři se na začátku rozbruslili, zatímco my jsme se věnovali těm, kteří s bruslením začínají. Ukazovali jsme jim, jak se správně bruslí a vybavili je pomůckami (praktickými hrazdičkami) pro další část bruslení). Během devadesáti minut jsme stihli ještě slalom a  soutěž o nejrychlejšího bruslaře/bruslařku.

Děkujeme učitelkám z prvního stupně a děvčatům z 8. A za pomoc při organizaci této akce.

O den později  si vyrazilo zabruslit 32 žáků 4. – 8. ročníku (deváťáci měli plánovanou exkurzi).

Měli jsme s sebou i začátečníky. Ti však velmi rychle pochopili techniku bruslení a za chvíli už s pomocí hrazdičky pěkně jezdili. Pro zdatnější bruslaře jsme tradičně připravili slalom, soutěž o nejlepšího bruslaře/bruslařku a chybět samozřejmě nemohla ani oblíbená hra na ovečky a vlka.

Devadesát minut bruslení uteklo velmi rychle. Můžeme však bruslaře potěšit skutečností, že ještě jedno takové odpoledne plánujeme, a to buď v únoru, nebo na začátku března.

(Martin Dytrych, Martin Zakouřil)

Fotogalerie – žáci 1.-3. ročníku

Bruslařské odpoledne pro žáky 4.-8. ročníku

Videoreportáž Blahovka TV