Zátopkova desítka

 

Zátopkova desítka

V úterý 1. 10. jsme se zúčastnili v pořadí již druhého závodu z celoroční soutěže, a to Zátopkovy desítky.  V tomto štafetovém běhu, kdy každý žák absolvoval trať 250 metrů, se dohromady předvedlo hned 40 nejlepších běžců a běžkyň z druhého stupně naší školy, aby ukázali své běžecké dovednosti, ale i šikovnost při předávce štafetového kolíku.

Naší štafetu perfektně rozběhl Pavel Fabián, který si hravě poradil s nelehkou startovní pozicí a po prvním úseku nás tak zařadil na první místo a to ještě skvělým časem 31,20! Následovali i další skvělí rychlíci, kteří se svými výkony pohybovali pod hranicí 40 vteřin a drželi nás tak první část závodu na vysokých příčkách. Skvělým časem 38,24 se blýskla Adriana Davidová, která nejenže měla nejlepší čas mezi dívkami, ale byla i druhou nejrychlejší běžkyní a strčila tak do kapsy kromě Pavla všechny naše ostatní chlapce, což zasluhuje velký obdiv.

I přes dobré výkony v úvodu jsme zhruba v polovině závodu však začali zaostávat a dlouhou dobu jsme balancovali na hranici třetího místa. Tuto pozici jsme však neudrželi a poslední čtyřicátý běžec Filip Novotný i přes svůj dobrý běh s tímto výsledkem už nedokázal nic udělat a tak pro nás dokončil štafetu na celkovém 4. místě. Bohužel oproti minulému roku jsme klesli o jednu příčku níže, avšak pochvala patří všem zúčastněným žákům za ochotu a snahu při reprezentování školy a dobré chování na sportovní akci.

(Blanka Hozová)

Fotogalerie.