Exkurze 5. A na Sněžku

 

V úterý 15. října  jsme se vydali na Sněžku. Exkurze byla několikrát odkládána kvůli nepříznivému počasí, ale tentokrát to opravdu stálo za to. Z Úpice jsme jeli linkovým autobusem do Pece pod Sněžkou. Následoval přesun k lanovce. Když jsme došli k dolní stanici lanovky, všechny nás uklidnilo, že lanovka jede i v horním úseku, který často stojí kvůli silnému větru. Vyjeli jsme na Sněžku a už jsme se mohli kochat krásnou krajinou, která byla místy zahalena mraky.

Následoval sestup ke Slezskému domu, kde bylo občerstvení. Posilněni jsme se opět vydali na cestu směrem k Luční boudě. Na Luční boudě jsme využili možnosti koupit si nějaký suvenýr. Dalším cílem naší cesty byl památník obětem hor a dále potom chata Výrovka. Zde jsme se opět rychle občerstvili a pokračovali k Richtrovým boudám.

Odtud už to bylo kousek do Pece pod Sněžkou. Ušli jsme pohodovou chůzí přibližně 12 kilometrů. Cesta vedla většinou z kopce dolů nebo po rovině, místy se objevil nějaký „kopeček“. Někteří účastníci byli unaveni a bolely je nohy už po prvním kilometru, ale i tak se překonali a všichni to zvládli. Pro některé to byly první výhledy ze Sněžky a vůbec první túra po horách. Snad se jim to tedy líbilo a vyjedou na nějaký další výlet s rodiči.
(Eva Mertlíková)

Fotogalerie.

 

 

Mohlo by se vám líbit...