Malujeme pohádku aneb Do knihovny pro dort

do-knihovny-pro dort

Dnes jsme se s prvňáčky poprvé vydali do Městské knihovny v Úpici, kam nás pozvali na akci Malujeme pohádku. Paní knihovnice Jana Šimková nám ukázala dětské oddělení a seznámili jsme se s množstvím knih, které se zde nachází. Povídali jsme si o tom, jak se o knížky dobře starat, a co naopak knížky nemají rády. 

Pak nám paní knihovnice přečetla příběh Zahradní strašidlo z knížky Prázdninové pohádky od Zuzany Pospíšilové. Příběh byl o malé Viktorce, která si z rodinného výletu na hrad dovezla domů strašidlo a ubytovala ho na zahradě v kůlně. My jsme pozorně poslouchali, a potom si zahráli na ilustrátory a nakreslili k příběhu obrázek. Naše obrázky budou v knihovně viset celý rok. 

Byla to tak trochu výtvarná soutěž – paní knihovnice se snažily vybrat ten nejhezčí, ale to vůbec nebylo jednoduché. Proto jsme byli odměněni všichni. Z knihovny jsme si do školy odnesli krásný velký dort a hned jsme si na něm místo svačinky pochutnali. Mňam! 
(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 1. A

Fotogalerie 1. B

 

Mohlo by se vám líbit...