Čtvrťáci navštívili Trutnov

Exkurze dětí ze 4. B ve čtvrtek 24. října do Trutnova se opravdu vydařila. Počasí nám přálo. Kde jsme všude byli?

Nejprve jsme šli k pamatníku generála Gablanze a seznámili se s bitvou v roce 1866. Po schodech jsme sešli do městského parku, kde se nachází fontána s drakem a busta Uffo Horna. Byly zde krásně podzimně zbarvené keře a stromy. Nemohli jsme vynechat Krakonošovo náměstí (Stará radnice, Krakonošova kašna, Sloup nejsvětější trojice, pomník Josefa II, Haasův dům). Zde byla i krátká přestávka na  zmrzlinu nebo mls. Dále jsme přešli do Galerie draka a seznámili se s pověstí. Dračí uličkou a kolem kulturního centra Uffo jsme se dostali na autobusové nádraží a autobusem zpět domů.                                  

( Blanka Pavlásková )

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...