Adaptační kurz pro 6. B – chata Betyna v Krkonoších

 

Ve středu ráno jsme se dle domluvy sešli na náměstí v Úpici, kam pro nás přijel objednaný autobus. Na kurz jsme vyrazili v počtu 17 dětí a dvou pedagogických pracovníků. Cesta proběhla hladce a velmi brzy jsme vystoupili v Peci pod Sněžkou, kde nás uvítalo krásné počasí s příjemným horským vzduchem. Po relativně krátké pěší cestě s batohy a cestovními taškami jsme dorazili k naší chatě, Betyně, kde jsme se ihned ubytovali. Při první schůzce ve společenské místnosti jsme se seznámili s pravidly chování na chatě.

Jako první se konala seznamovací hra, při které se děti představily a řekly něco o sobě a o svých kamarádech. To už byl ale čas na první oběd, ze kterého byli všichni nadšení a s chutí ho snědli. Po krátkém poledním klidu byl první výlet do Obřího dolu a poté přes rašeliniště do Modrého dolu. Zde jsme si „odpočinuli“. Pauza byla opět vyplněná hrami a jako bonus jsme měli zahánění zatoulané ovečky do ohrady k ostatním ovcím. Po cestě zpátky na chatu jsme se zastavili v Peci, kde si děti mohly nakoupit suvenýry a zmrzlinu. Na chatě nás čekala výborná večeře a poté opět celý večer naplněný hrami, které děti moc bavily. Ve 21:30 jsme ulehli do postelí a čerpali energii na další den.

Ve čtvrtek dopoledne jsme vyrazili na krátký výlet okolo řeky, kde jsme opět hráli spoustu her. Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vydali na výlet na naší nejvyšší horu, Sněžku. Pro nedostatek času jsme zvolili cestu lanovkou a to až na vrchol. Dolů jsme šli pěšky Obřím dolem. Děti si výlet moc užily. Před večeří jsme ještě po slepu zdobili dortíky. Večer jsme již hráli jen uklidňující a relaxační hry v chatě. Spát? To se chtělo jen učitelkám.

V pátek ráno jsme vyrazili ještě na krátký výlet v okolí chaty, kde jsme zhodnotili celý kurz. Vítězové bodované soutěže probíhající po celou dobu kurzu byli odměnění drobnými cenami. Výlet, jak děti kurz nazývaly, má smysl tehdy, když se žádnému z účastníků ještě nechce domů. Všichni bychom ještě chviličku zůstali. Prožili jsme spolu hezké chvilky, všem nám bylo společně dobře a budeme vzpomínat. Těšíme se na další společně strávený čas. 🙂
(Michaela Divišová a Věra Nývltová)