Letní tábor školní družiny v Janských Lázních

tábor školní družiny v Janských Lázních

Hned 33 malých školáků z I. stupně strávilo týden od 8. do 12. července na Hoffmannově boudě v Janských Lázních v rámci letního tábora školní družiny. Tentokrát nám počasí příliš nepřálo, ale i přes to byl program jako tradičně velmi bohatý.

Hned v pondělí odpoledne (po nezbytném seznámení s prostředím a obědě) jsme vyrazili na první výlet – lanovkou na Černou horu a pěšky dolů. Zpáteční cestu nám zpříjemnil bobřík mlčení.

V úterý dopoledne jsme příjemnou procházkou došli na Zlatou vyhlídku, ale proti předešlým rokům nás tentokrát překvapila zavřená brána, takže jsme se nemohli vyšplhat na zdejší rozhlednu. Odpoledne patřilo návštěvě lanového parku a lukostřelbě.

Ve středu jsme se vydali na turisty velmi oblíbenou Stezku v korunách stromů. Někteří odvážlivci sjeli i tobogán! Středeční odpoledne obstarala procházka k Pramínku lásky a na lázeňskou kolonádu, kde si děti pochutnaly na teplé oplatce z místní cukrárny. Zpáteční cestu zpestřila šipkovaná a závěrečné hledání pokladu.

Ve čtvrtek jsme po snídani navštívili místní dětské hřiště, které se nachází pod Stezkou v korunách stromů. Děti se pobavily a utratily poslední peníze. Odpoledne zaplnil karneval a soutěže, které se odehrávaly u sousední chalupy.

V pátek už jsme jen vyhodnotili soutěže, rozdali ceny a diplomy, sbalili věci a po výborném obědě (stejně jako všechno jídlo) vyrazili domů.

Velmi děkuji všem táborníkům za vzorné chování, personálu Hoffmannovy boudy za vynikající zázemí a paní Šrollové a Štěpánské za organizační pomoc. Doufám, že příští rok nám bude přát počasí o malinko víc.
(Eva Jansová)

Fotografie z tábora v Janských Lázních.

 

Mohlo by se vám líbit...