Výlet 6. B, 7. A a 9. A do Liberce

V pátek 14. června jsme se se třemi třídami napříč 2. stupněm vydali na školní výlet/exkurzi do Liberce. Vyrazili jsme již v 7 hodin ráno z úpického náměstí objednaným autobusem. Už po cestě bylo jasné, že nás celý den budou doprovázet slunce a vysoké teploty.

Naší první zastávkou byla iQLANDIE, kde jsme se žáky prozkoumali všech třináct expozic. Z těch nás nejvíc zaujaly Živly, kdy si žáci mohli zkusit vytvořit vodní vír nebo vstoupit do větrné komory. V expozici GEO se naopak našli pouze dva odvážlivci – pan učitel a jedna žákyně, kteří vyzkoušeli vesmírný gyroskop. Expozice Tělo mimo jiné nabízela prohlídku bytu „potmě“, měření krevního tlaku, srdečního rytmu nebo kapacity plic. Neméně oblíbenou expozicí byla ta, která se věnovala lidským smyslům, kde jsme si ohmatali Braillovo písmo, přičichli k neznámým vůním nebo vyzkoušeli náš postřeh. Venku před budovou si ještě žáci vyzkoušeli zvednout pomocí páky automobil Škoda. Potom jsme se nasvačili, vyfotili, něco pokoupili a vyrazili směr ZOO.

U vstupu do ZOO si žáci vzali mapku, vyslechli pokyny ohledně slušného chování a hodiny a místě srazu a s očividným nadšením se vydali na „samoprohlídku“. Přestože byly teploty opravdu vysoko, viděli jsme skoro všechna zvířata včetně pověstných bílých tygrů. Zároveň jsme ale všichni s netrpělivostí vyhlíželi stánek s chladivým občerstvením ve formě nanuků či zmrzliny a alespoň trochu stínu. Na domluvené místo to v domluvenou hodinu stihli nakonec všichni a včas, i když se to zprvu vůbec tak nejevilo.

Jak cestu domů, tak celý výlet jsme si užili. A děkuji kolegům, paní učitelce Žďárské a panu učiteli Beránkovi, za pomoc s organizací a dobrou náladu.

(Lenka Nováková)

Fotogalerie.