Prvňáčci se vydali za pohádkovými bytostmi

V pátek 7. června 2019 vyrazili prvňáčci za vrchním čarodějem Archibaldem I. na pohádkový hrad a zámek Staré Hrady nedaleko Jičína.

Hned po příjezdu jsme byli všichni vyhladovělí, tak jsme se řádně posilnili svačinkami od maminek.  Podívali jsme se do Čarodějné bestyjoly s živými zvířátky – viděli jsme kozu, ovečky, bílé pávy, bažanty, hrdličky, králíčky… Pak už jsme se vydali na prohlídkový okruh do zámeckého pohádkového sklepení. Zde našli svůj domov čertíci, vodníci, skřítkové a veselí strašidláci. Viděli jsme lesní a ledové království, čertovskou a vodnickou domácnost, pohádkovou hladomornu, rodinu starohradského obra, velkého ochočeného draka z lesního království, palác plný skřítků a obří smaragdové draky.

Po krátké pauze, během které jsme utráceli penízky za suvenýry a něco na zub, nás čekala pohádková půda. Ale ještě před ní jsme absolvovali rychlokurz létání na koštěti. I když ho všichni zvládli na jedničku, museli stejně nakonec všichni vyšlapat 73 schodů na půdu po svých. Na prostorné hradní půdě opředené letitými pavučinami se zabydlely čarodějnice různých kategorií, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Navštívili jsme strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu, viděli jsme obří rubínové draky.

A protože byl čas oběda, dojedli jsme svačiny a doutráceli poslední penízky.  A než jsme nesedli do autobusu a vydali se na cestu domů, zašli jsme se ještě podívat na nedaleký rybník, kam se v případě poruchy koštěte mělo nouzově přistávat.

Děti byly hodné, počasí nám přálo a cesta byla bezproblémová – výlet se nám opravdu vydařil a určitě na něj budeme všichni vzpomínat!

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie