Třeťáci  na výletě v Archeoparku Všestary

archeopark-všestary1

Nastal čas školních výletů, a tak jsme se ve středu 22. května vydali se třeťáky do Archeoparku ve Všestarech u Hradce Králové.

I když nám počasí nepřálo přesto jsme se moc těšili. Měli jsme objednaný dvouhodinový program, kde jsme se stali na chvíli „pravěkými lovci a zemědělci“. Mohli jsme si vyzkoušet spoustu činností s primitivními nástroji doby kamenné. Například kopání dřevěnou motykou, kypření půdy, čištění kůže pomocí pazourkové škrabky, drcení obilí mezi dvěma kameny, řezání kůže a spoustu dalšího.  Zjistili jsme, že to tehdejší lidé vůbec neměli jednoduché.

Po prohlídce archeoparku jsme se přesunuli na Chlum u Hradce Králové, kde jsme se v muzeu dozvěděli něco o bitvě roku 1866. Zároveň jsme si vyzkoušeli dobové oblečení a prohlédli zbraně.

Tečku za zdařilým výletem udělala návštěva hradeckého Mc’Donaldu. Zde jsme utratili poslední zbytky peněz a „mekáč“ jsme si řádně užili.

(Hana Machačová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...