Školní výlet 8. A na Pecku

Čtvrtek a pátek 16. a 17. května strávila 8. A v městysu Pecka. Počasí bylo nakonec lepší, než věstila předpověď, takže osmáci nejen že nezmrzli a nezmokli, ale mohli se i procházet venku.

Po příchodu do kempu a ubytování v apartmánovém domě se žáci naobědvali a po krátkém odpočinku vyrazili na hrad. Cesta do kopce všechny řádně rozehřála, ale v cíli i odměnila krásným výhledem na obec a okolí. Při prohlídce si osmáci vybavili, že jednoho z majitelů, Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, už znají z hodin dějepisu – jméno Harant totiž nelze zapomenout. Líbila se i expozice věnovaná životu v Podkrkonoší, model původního zámku, rytířský sál, černá kuchyně a především sklepení, kde největší pozornost kupodivu nevzbudila mučírna, ale hodovní síň a hlavně láznička, jakási předchůdkyně koupelny. Po prohlídce žáci ještě nakoukli pod ruce pánům sochařům, kteří zde právě pobývali na symposiu a tvořili nová díla. A potom už všichni utíkali – z kopce to šlo výrazně rychleji – na náměstí, aby po vynaložené námaze doplnili kalorie. Večer osmáci strávili v areálu kempu a dobu po setmění probíráním třídních historek.

V pátek dopoledne se opět vypravili za dobrotami na peckovské náměstí, procházka přírodou nemohla konkurovat. Před obědem zájemci ještě stihli předvést řadu akrobatických prvků na obří trampolíně, která už naštěstí byla v provozu. Po obědě si výletníci posbírali zavazadla a vydali se na cestu domů.

Děkuji paní učitelce Jitce Pulkrábkové za milou společnost.

(Renata Kafková)

Fotogalerie