Poznávací exkurze do Odolova

V pátek 17.5.2019 jsme se s chlapci z volitelného předmětu Region Jestřebí hory jeli podívat  do Odolova. Tady na nás čekal pan František Hlavica. U památníku a u děla nám vypravoval o osvobození Odolova i Úpice. Za jeho doprovodu jsme došli k pěchotnímu srubu T-S 26. On a několik historických nadšenců srub opravují a dávají do původního stavu. Moc se jim to daří. Po prohlídce bunkru i malého muzea uvnitř jsme přešli zpět k autům a přejeli do Malých Svatoňovic. Zde je venkovní expozice důlních strojů. Další zastávkou bylo Muzeum vojenské historie regionu Jestřebí hory v Malých Svatoňovicích. Všechno jsme si prohlédli, rozloučili se s panem Hlavicou a jeli domů do Úpice.

 Moc děkujeme průvodci panu Hlavicovi a také paní Šedové, Páslerové a Škodové, které nás se svými auty bezpečně provezly celou exkurzí.                                          

(Blanka Pavlásková)

Fotogalerie