Oslavy Filipojakubské noci

V úterý 30. dubna 2019 se na úpické náměstí slétlo hejno malých čarodějnic a čarodějů. Od 18 hodin se tam konalo zahájení oslav Filipojakubské noci. 

Na začátku zazněly čtyři čarodějnické písničky v podání čarodějnic a čarodějů z našeho sborečku. Pak už následovaly soutěže. Děti se strefovaly do kýblů, shazovaly tyčí pyramidy z konzerv, přenášely kouzelný lektvar, zametaly kamínky či shazovaly kuželky. Za splnění  úkolu získaly děti „buřtěnku“, „koněnku“ či něco malého na zub. „Koněnka“ zaručovala projížďku koňským povozem a „buřtěnku“ si děti vyměnily na Dlouhých Záhonech za buřtík. Na závěr následoval čarodějnický rej a vyhodnocení nejzdařilejších převleků. Tak si některé čarodějky a čarodějové odnesli odměnu navíc.

Nakonec se účastníci oslav seřadili do průvodu a se zapálenými lampiony se přesunuli na Dlouhé Záhony, kde čarodějné rejdění pokračovalo dál.

(Radka Řeháková)

Fotogalerie.

Videoreportáž Televize JS.