Kelímkohraní

Cože? Kelímko…. co? No prostě KELÍMKOHRANÍ – druhá víkendovka pro prvňáčky, která se konala 17. a 18. května 2019 a na které se děti vyblbnuly s papírovými kelímky.

V pátek ve čtyři hodiny jsme se s batohy na zádech a se spacáky v rukou sešli před školou, abychom už půl hodiny na to balancovali v 1. B s kelímky na ruce, na lokti, na rameni a s kelímkem na hlavě si hráli na prince a princezny. Potom jsme soutěžili  o nejkrásněji ozdobený kelímek a stavěli jsme na čas pyramidu z kelímků. Po večeři jsme si zahráli „pamatováka“ – měli jsme za úkol zapamatovat si deset věcí, které potom paní učitelky schovaly pod kelímky a my je museli zapsat. Následovaly „skořápky“  a  „foukaná“  – dopravit brčkem kelímek do cíle. Také jsme si pustili na YouTube písničku Cups od Anny Kendrick a zkusili se naučit rytmus s kelímky. Docela nám to šlo. Pak jsme museli foukáním co nejrychleji dopravit do cíle kelímek, který byl navlečený na vlasci. Poslední páteční disciplína byla „vodní“ – naplnit co nejrychleji kelímek vodou tak, až se míček dostane ode dna až nahoru. Kolem desáté se už začala hlásit únava, a tak jsme se zavrtali do spacáků a pustili si pohádku na dobrou noc.

A protože jsme za každou aktivitu a soutěž sbírali korálky, proběhlo hned ráno po snídani vyhodnocení  a  předání diplomů těm nejšikovnějším – Honzovi,  Majdě a Šímovi. Dopoledne jsme si ještě zahráli „na ježky“ a přenášeli jsme na zádech kelímky jako bodliny. Poznávali jsme po chuti tekutiny ze zakrytých kelímků, ale také jsme  tvořili výtvarně – otiskovali jsme kelímky a potom kruhy vybarvovali anilinkami. Nejvíc nás ale bavilo, když jsme ve skupinkách stavěli co nejvyšší kelímkovou pyramidu. Dvě byly dokonce vyšší než my!

Myslíme si, že to bylo opravdu povedené kelímkohraní a že se víkendovka opravdu vydařila.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie.

Amatérský videozáznam z Kelímkohraní.

Mohlo by se vám líbit...