Exkurze čtvrťáků do Prahy

V úterý 7. května jsme se za slunného počasí vydali se čtvrtými třídami na exkurzi do Prahy. Vlakem jsme vyrazili z Malých Svatoňovic.

V Praze jsme vystoupili na hlavním nádraží a pěšky jsme došli na Václavské náměstí k pomníku sv. Václava. Pokračovali jsme směrem k Můstku, navštívili jsme největší hračkářství Hemleys a pak jsme směřovali na Staroměstské náměstí. Schylovalo se k jedenácté dopolední, tak jsme si počkali na přehlídku sošek 12 apoštolů na Staroměstském orloji.

Poté jsme došli na Karlův most, kde jsme si všimli opravy soch. Odtud jsme viděli Petřínskou rozhlednu, Národní divadlo a Pražský hrad. Když jsme se dostali ke hradu, vystáli jsme dlouhou frontu, abychom prošli bezpečnostními turnikety  a prošli se po nádvoří. Zde jsme viděli střídání hradní stráže.  

Po tomto zážitku a zpáteční pěší cestě do centra města jsme si dopřáli své oblíbené pochoutky v McDonaldu a KFC. Zbývalo dojít na nádraží a vydat se na zpáteční cestu domů. Ve vlaku jsme si užili kupé. V cíli jsme si mohli říct: „sláva na ZDAR výletu“ a svůj šťastný návrat domů jsme zdokumentovali závěrečnou fotografií. Pak už jsme se rozběhli k trpělivě čekajícím rodičům.

(Šárka Jánošíková)     

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...