Čtvrťáci na dopravním hřišti ve Dvoře Králové

V úterý 30. dubna jsme se vydali do Domu dětí a mládeže Jednička ve Dvoře Králové nad Labem, kde jsme se zúčastnili dopravní výchovy. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. První skupina začala s teoretickou výukou, kde jim byla vysvětlována pravidla silničního provozu. Součástí této výuky bylo i poznávání dopravních značek. Druhá skupina si zapůjčila jízdní kola a šla je vyzkoušet na dopravní hřiště. Samozřejmě jejich jízda probíhala podle pravidel. Díky lektorům byli žáci upozorňováni na chybné úkony jako např. jízda v protisměru, nesprávné zařazení do jízdního pruhu nebo nedání přednosti v jízdě. Obě skupiny se po hodině vyměnily, takže si všichni žáci vyzkoušeli jak teoretickou, tak i praktickou část. Děkujeme lektorům za ochotu a doufáme, že si žáci z těchto lekcí něco odnesli.

(Eva Mertlíková)

Fotogalerie