Velikonoce ve školní družině

Velikonoční čas jsme započali zdobením truhlíků, pečením beránka, čtením různých zvyklostí, šitím zajíčků a kuřátek. Zkrátka na nudu nezbyl čas.

Beránky děti upekly čtyři a vždy do deseti minut byly talíře prázdné.

Před velikonočními prázdninami, v úterý 16. dubna, jsme s družinou navštívili výstavu „VELIKONOCE U STUDÁNKY“ v Malých Svatoňovicích. Nejprve jsme se zastavili u studánky a ochutnali pramenitou vodu. Následovala prohlídka historického náměstí s kostelem, bývalými obecními lázněmi a Muzeem bratří Čapků.
Poté jsme se již všichni těšili na výstavu. Děti zhlédly různými technikami zdobené kraslice, beránky různých velikostí, staročeské jidáše a další věci spjaté s Velikonocemi. V místním krámečku si zakoupily perníčky a různě zdobené kraslice.
Nakonec jsme si pohráli v  nově vybudovaném multifunkčním hřišti.

(Eva Jansová)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...