Vybíjená chlapců a dívek 6. ročníků – okrskové kolo

 

Chlapci:
V pondělí 25. 3. 2019 jsme vyrazili na okrskové kolo ve vybíjené tentokrát žáků 6. ročníků. Jelikož v tuto chvíli šesté ročníky disponují velmi nízkým počtem žáků, nebyli jsme schopni na turnaj nastoupit v plném složení a každý zápas jsme zahajovali v nepříznivém stavu 2 vybitých žáků. I přes tuto překážku jsme se však rozhodli nic předem nevzdávat a zkusit štěstí.

A hned první zápas proti ZŠ Lány, kteří také nastoupili v 8 žácích, jsme přes dramatický průběh dotáhli až do prodloužení a nakonec dokázali zvítězit. Druhý zápas proti Gymnáziu Úpice opět nabíral na dramatičnosti, kdy oba týmy byly velmi vyrovnané, avšak soupeř zvítězil o dva vybité. Ve třetím zápasu proti ZŠ Rtyně nebylo co řešit, soupeř nás doslova převálcoval poměrem 5:19. V posledním zápase nás čekali žáci ze ZŠ Malé Svatoňovice. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům tohoto družstva na turnaji jsme byli realisté a moc od tohoto zápasu již neočekávali. Avšak naši chlapci překvapili a s přehledem konkurovali tomuto družstvu. V konečném součtu jsme prohráli pouze o jednoho vybitého. Celkově jsme se tak umístili na 4. místě a vylepšili tak loňský výsledek o jednu příčku.

I přes zklamání z výsledku, které bylo na chlapcích v závěru vidět, se nemáme absolutně za co stydět. Velká pochvala tedy patří všem chlapcům za jejich projevenou bojovnost a snahu, ale také velmi zodpovědnou a disciplinovanou hru. 
(Blanka Hozová)

Dívky:
V pondělí 25.3. odpoledne jsme se vydali do Rtyně v Podkrkonoší na turnaj ve vybíjené. Prvními soupeřkami byly žákyně ze ZŠ Lány.  Na začátku zápasu jsme trošku zaspali a bohužel jsme to už nedohnali a zápas prohráli. V dalším zápase jsme se střetli se žákyněmi z gymnázia Úpice. Byl to velmi vyrovnaný boj, ve kterém jsme nakonec zvítězili. Do třetího zápasu jsme nastoupili proti favoritkám ze ZŠ Rtyně v Podkrkonoší. V zápase byla vidět jejich převaha a i když jsme bojovali, nenašli jsme taktiku, jak je porazit. Přišla tedy další prohra. Do posledního zápasu jsme nastoupili proti ZŠ Malé Svatoňovice. V tomto zápase jsme si trochu vylepšili náladu. Byla znát naše převaha a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Celkově jsme se umístili na 3. místě. I přes značnou nervozitu a tím i zbytečné chyby ve hře to je pěkné umístění. Pochvala patří všem zúčastněným dívkám.
(Eva Mertlíková)

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...