Rekordyáda aneb Naše první spaní ve škole

Tak, a naši prvňáčci to mají úspěšně za sebou. Co? No přece první spaní ve škole, první víkendovku, na které se pokoušeli trhat rekordy.

V pátek 22. února jsme se v 16:00 hodin sešli před školou, na zádech batohy, v rukou spacáky a v očích jiskřičky radosti, ale i trochu nejistoty, co nás vlastně čeká. Maminkám a tatínkům jsme dali pusu na rozloučenou a hned jsme se šli zabydlet nahoru do 1.A. Rozložili jsme karimatky, vytáhli spacáky a nanečisto jsme si do nich vlezli. A pak už jsme se přesunuli do vedlejší 1.B, kde nás agentura DNP neboli „Dobrou noc, prvňáčci“ přivítala na Rekordyádě, rozdala nám startovní čísla a akreditace (oprávnění účastnit se soutěží). A už jsme mohli začít trhat rekordy. Čekalo nás dvanáct disciplín.

V pátek jsme jich zvládli deset:

 • ZEDNÍK– za 1 minutu postavit z kostiček co nejvyšší komín
 • ZPĚVÁK– na jeden nádech zazpívat nejdelší tón
 • SKOKAN – za 1 minutu udělat snožmo co nejvíce přeskoků přes švihadlo
 • METEOROLOG – sestavování puzzle s obrázky počasí na čas
 • OPTIK– za 1 minutu vyndat z pytlíku poslepu co nejvíce koleček
 • ELEKTRIKÁŘ– nabít třením o své tělo igelitový pytlík a za minutu a půl jich „přilepit“ co nejvíc na tabuli
 • ŽOKEJ– osedlat velký balón a doskákat na něm do cíle
 • ÚŘEDNÍK– za 1 minutu přenést co nejvíce papírků nasátých brčkem na určené místo
 • MALÍŘ– fixou uchycenou mezi prsty nohy nakreslit obrázek podle předlohy
 • ZVĚROLÉKAŘ– z novinového papíru vytrhat v časovém limitu co nejdelšího hada (limit 5 minut)

Čas utekl jako voda a najednou bylo skoro deset hodin. Teď už honem převléknout do pyžama, vyčistit zuby a zalézt do spacáku. Pohádka na dobrou noc a spát! Ráno jsme po sedmé hodině začali postupně vykukovat, dožadovali se snídaně a těšili se na poslední dvě disciplíny:

 • UKLÍZEČKA– co nejrychleji přenést po jednom 12 plastových víček z jednoho místa na druhé
 • LETEC– složit z papíru vlaštovku a poslat ji co nejdál

Pak už jen vyhodnocení, diplomy a sladké odměny. Nikdo neodešel s prázdnou.  Děkujeme šikovným a ochotným maminkám za dobrůtky k snídani (v pondělí budeme mít ještě ke svačině) a holkám osmačkám za vzornou pomoc po celou dobu trvání Rekordyády.

Rekordyáda 2019 – umístění:

 1. místo: BABORÁKOVÁ Adéla
 2. místo: OTTOVÁ Magdaléna
 3. místo: VÍTOVÁ Tereza

Stejné disciplíny už absolvovaly děti v letech 2013, 2015 a 2018. Vyhodnocujeme pokaždé tedy rekordmany v jednotlivých soutěžích. Letos se nám bohužel ani jeden rekord nepodařilo překonat. Na všechny držitele rekordů se můžete podívat níže, stejně tak jako na výsledky letošního klání.

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie

Startovní listina 22.-23.2.2019 - podle pořadí
Startovní listina 22.-23.2.2019 - podle pořadí (540 zobrazení)
Datum: 23. 2. 2019
Velikost: 60 KB – pdf
DRŽITELÉ REKORDŮ
DRŽITELÉ REKORDŮ (399 zobrazení)
Datum: 23. 2. 2019
Velikost: 504 KB – pdf