Třeťáci v hradeckém planetáriu

planetárium

Ve čtvrtek 21. února jsme s třetími třídami navštívili Planetárium v Hradci Králové. I přes chladné počasí jsme se na výlet všichni těšili.

V krásném moderním sále planetária jsme vyslechli zajímavou přednášku o sluneční soustavě a vesmíru. Děti se zájmem poslouchaly, dokázaly odpovídat na otázky a užívaly si sklopná křesílka, ze kterých pozorovaly oblohu. Bonusem pro děti byla pohádka Polaris, která děti seznámila s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, značné délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Po pohádce jsme se šli podívat na velký hvězdářský dalekohled. Dále děti měly možnost zakoupit si drobné suvenýry a venku se projít po části planetární stezky.

Když nastal čas oběda, tak naše cesta byla jasná – McDonald’s. S plným bříškem na nás začala doléhat únava, což byla pravá chvíle k odjezdu domů. Cestu jsme zakončili zastávkou v České Skalici, kde jsme se podívali na roubenou chaloupku, kam chodila do školy spisovatelka Božena Němcová. Celý den se nám vydařil na výbornou.

(Hana Machačová)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...