Třeťáci v hradeckém planetáriu

planetárium

Ve čtvrtek 21. února jsme s třetími třídami navštívili Planetárium v Hradci Králové. I přes chladné počasí jsme se na výlet všichni těšili.

V krásném moderním sále planetária jsme vyslechli zajímavou přednášku o sluneční soustavě a vesmíru. Děti se zájmem poslouchaly, dokázaly odpovídat na otázky a užívaly si sklopná křesílka, ze kterých pozorovaly oblohu. Bonusem pro děti byla pohádka Polaris, která děti seznámila s astronomickými zákonitostmi, jakými jsou důvody střídání ročních období, značné délky polární noci nebo podobnostmi Země a dalších planet. Po pohádce jsme se šli podívat na velký hvězdářský dalekohled. Dále děti měly možnost zakoupit si drobné suvenýry a venku se projít po části planetární stezky.

Když nastal čas oběda, tak naše cesta byla jasná – McDonald’s. S plným bříškem na nás začala doléhat únava, což byla pravá chvíle k odjezdu domů. Cestu jsme zakončili zastávkou v České Skalici, kde jsme se podívali na roubenou chaloupku, kam chodila do školy spisovatelka Božena Němcová. Celý den se nám vydařil na výbornou.

(Hana Machačová)