Netradiční akce školní družiny

V uplynulých dvou týdnech bylo pro děti ve školní družině připraveno několik netradičních akcí.

Poslední den prvního pololetí, ve čtvrtek 31.1., se děti mohly těšit na diskotéku. K vidění bylo velké množství tanečních kreací a soudě dle výrazů si to všichni opravdu užívali.

První týden po jarních prázdninách byl i u nás ve školní družině zasvěcen valentýnským činnostem. Všechny děti si nejen ušily srdíčko pro své nejmilejší, ale také si vyzkoušely pečení lineckého cukroví. Vlastnoručně si vyrobily linecké těsto, vyválely ho a vykrájely srdíčka. Ta následně za asistence vychovatelek upekly, slepily marmeládou a krásně nazdobily.

V pátek 15.2. jsme kreativní týden uzavřeli seznámením se s technikou „kumihimo“. Jedná se o starou japonskou techniku splétání šňůr, kterou nám přijela představit milá návštěva. Všichni si mohli nejen uplést vlastní náramek, ale také si vyzkoušet dřevěné hračky, např. káču nebo bludiště s kuličkou.

Doufáme, že výše zmíněné akce byly pro děti příjemným zpestřením, že si to nejen užily, ale také se něco nového naučily.

(Eva Jansová)

Fotogalerie