Okresní kolo mladších žáků ve florbalu

V úterý 22. 1. 2019 jsme se s vybranými chlapci pátých a čtvrtých ročníků vypravili na okresní kolo ve florbalu do Hostinného. Jelikož se těchto soutěží mimo náš okrsek standardně neúčastníme, měli naši chlapci šanci okusit atmosféru a nástrahy pořádného turnaje, kterého se účastnilo 8 týmů ze škol z celého trutnovského okresu. Měli jsme tak jedinečnou možnost porovnat, jak jsou na tom výkonnostně i ostatní školy.

V základní skupině, ve které byly vždy tři týmy, nám chybělo opravdu málo.  První zápas jsme nezahájili vůbec dobře. Chlapci v průběhu zápasu dotahovali, ale nepodařilo se. Výsledek tedy 4:6. Druhý zápas byl již vyrovnanější, pěkné gólové příležitosti a dobrý pohyb napovídal o kvalitě obou týmů. Nakonec se však nad výhrou 5:6 radoval soupeř.

Ve vyřazovacích bojích však už šlo do tuhého. V tento okamžik kluci zabrali a dokázali jednoznačně porazit soupeře stavem 6:1. Tento vyhraný zápas nás tedy poslal do posledního kola našich bojů. Bohužel jsme narazili na velmi silného soupeře, a to domácí družstvo. Zde jsme jednoznačně podlehli a stavem 1:8 jsme zakončili turnaj. Celkově jsme se tedy umístili na 5. – 8. místě.

Dík patří všem zúčastněným hráčům. Věřím, že tímto krokem naší chlapci získali nové zkušenosti, které využijí v některé z budoucích reprezentací naší školy v tomto sportu.

Školu reprezentovali (v závorce jsou uvedeny počty vstřelených gólů):

Bárta Antonín (7), Endlich Matěj (2), Kejzlar Martin (1), Kuba David, Lokvenc Ondřej, Synáč Vojtěch -G, Šitina Jakub (6), Vít Samuel

Fotogalerie

Mohlo by se vám líbit...