Vánoční víkendovka pro šesťáky

Jelikož minulý rok třída 6. B o svou víkendovku bohužel přišla, nešlo to jinak, letos jsme víkendovku prostě museli uspořádat a jelikož máme pár dní do Vánoc, jaký jiný název než „Vánoční“.

Hned v úvodu jsme si zazpívali tématicky píseň Vánoční od nejmenovaných „jůtůberů“. Hned na to jsme si zkusili taneční hru „Just dance“, při které jsme pořádně zapařili na nejznámější písně z celého světa. Mezitím nám vyhládlo, tak jsme si telefonicky objednali pizzu. Místní pizzař se asi musel pěkně zapotit, ono udělat 12 speciálních pizz nebylo asi jen tak. Po návratu jsme si všichni vychutnávali naše pizzošky společně s Kevinem McCallistrem. Je neuvěřitelné, že takhle malí lidé dokázali sníst takhle velkou pizzu, pro některé z nich jsme ještě vyráběli několik pytlíků popcornu.

Po půl osmé jsme změnili stanoviště a přesunuli se na počítače a stolní fotbálek. Mezitím stíhali někteří žáci i hrát na schovku s baterkami a děsně u toho křičet! Po deváté hodině jsme konečně vběhli do tělocvičny. Zahráli jsme mix různých her přes pamatováka, florbal, basket, až po cvičení na kruzích. V tělocvičně jsme vydrželi v kuse neuvěřitelné tři a půl hodiny. Po této sportovní náloži si paní učitelka myslela, že už všichni účastníci půjdou zcela zničeni spát. Opak byl však pravdou. Většina se dál věnovala buď schovce, školnímu klubu, jen tak si povídala nebo se dívala na druhý díl Sám doma. Stihli jsme i prasknout balónek z adventního kalendáře, ve kterém máme připravené úkoly na celý prosinec.

Všichni jsme usnuli až v ranních hodinách, odpovídalo tomu ranní vstávání. Ráno jsme společně posnídali v naší třídě za doprovodu vánočních koled. Ještě jednou jsme se vydali do tělocvičny a školního klubu, sil už ale moc nezbývalo. Některé připravené aktivity jsme ještě ani nestihli. Společně jsme tedy poklidili, na závěr pořídili památeční fotku a hurá domů – spáát!

(Blanka Hozová)

Fotogalerie