Moje rodina – projekt 2. tříd

Poslední školní týden v prosinci si druháčci povídali o svých rodinách.  Děti vyprávěly o rodinných příslušnících, ale i o tom, jak doma pomáhají a jak slaví různé svátky a narozeniny. Žáci dostali speciální pracovní sešit, ve kterém plnili nejrůznější úkoly – vyplňovali křížovku, v osmisměrce hledali názvy rodinných příslušníků, popisovali jednoho člena rodiny. Do školy si také přinesli rodinné fotografie, které si vzájemně ukázali a které poté využili při tvorbě plakátu, který měl představit jejich rodinu. 

A protože hodně dětí má malé sourozence a toto téma je nám blízké, pozvali jsme si do třídy také Ailinu maminku s miminkem Anežkou. Paní Čichovská dětem vysvětlila, jak se musí maminka o své děťátko starat, aby bylo spokojené a neplakalo, a velice vstřícně odpovídala na všetečné dětské dotazy. Tímto jí chceme poděkovat za čas, který nám věnovala 🙂

(Jana Hájková)

Fotogalerie 2. A

Fotogalerie 2. B