Druháci na kozí farmě v Pěnčíně

V pátek 15. června vyrazili druháci do Pěnčína u Jablonce nad Nisou, kde navštívili kozí bio farmu, řemeslnou korálkovou dílnu a projeli se vláčkem. 

Dříve se v areálu korálky vyráběly. V první části prohlídky jsme tedy navštívili bývalou dílnu a paní průvodkyně nám pohádkou představila jednotlivé fáze výroby skleněných perlí.  V současné době se však areál zaměřuje především na živočišnou výrobu, a tak jsme navštívili hlavní výběhy stád koz a ovcí a dozvěděli se spoustu zajímavých informací. Na farmě prý chovají  asi 1000 koz a 600 ovcí!  Nekochali jsme se však jen kozami s kůzlátky a ovečkami,  ale také prasaty se selátky, krávami, drobnou drůbeží, lamami alpakami a oslicí. Dokonce jsme viděli i páva.  V sýrárně jsme také zhlédli film o kozí farmě a o postupu výroby sýrů. Nechyběla ani ochutnávka kozích a ovčích sýrů, tvarohů či jogurtů. Někteří si nakoupili sýry i domů.

Zábavná byla korálková tvůrčí dílna. Každý dostal paměťový drát a mohl si na něj navléknout korálky podle svého výběru a vyrobit tak originální náramek.

Po krátkém volnu, kdy jsme utráceli za korálkové maličkosti, sladkosti a zmrzku, nás čekala vyjížďka výletním vláčkem z Pěnčína na Krásnou. Tam nás paní průvodkyně seznámila s příběhem o doktoru Kittelovi. Viděli jsme jeho dům a sanatorium a tak jsme si prohlédli kostel sv. Josefa a léčivou studánku s lakomou mlynářkou zakletou v ropuchu.

A pak už hurá domů! Výlet se nám vydařil a my doufáme, že si ho děti užily…

(Veronika Prouzová)

Fotogalerie 2.A

Fotogalerie 2.B

Mohlo by se vám líbit...