Pohádkový hrad se prvňáčkům líbil!

V pondělí 11. června 2018 jsme vyrazili za vrchním čarodějem Archibaldem I. na pohádkový hrad a zámek Staré Hrady nedaleko Jičína.

Hned po příjezdu jsme byli všichni vyhladovělí, tak jsme se řádně posilnili svačinkami od maminek. Pak už jsme se vydali do Zdravosvěta, kde nás čekali skřítkové ovocňáci a saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna, víla Vitamína a skřítkové baciláci a zdravoškola. Také jsme navštívili dračí královskou komnatu.

Po krátké svačince nás čekala pohádková půda. Ale ještě před ní jsme absolvovali rychlokurz létání na koštěti. Všichni ho zvládli na jedničku a těšili se, že nebudou tedy muset šlapat 75 schodů na půdu. Nakonec však všichni nahoru museli vystoupat pěšky. Na prostorné hradní půdě opředené letitými pavučinami se zabydlely čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Navštívili jsme strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu.

Poté nás čekala obědová svačinka a utratili jsme penízky za suvenýry a něco na zub. Na závěr jsme se byli podívat v Čarodějné bestyjole s živými zvířátky – viděli jsme ovečky, bažanty, hrdličky, králíčky…

Výlet se vydařil a určitě na něj budeme všichni vzpomínat!

(Jana Hájková)

Fotogalerie.

Mohlo by se vám líbit...